اقتصاد کشاورزی گرایش سیاست و توسعه کشاورزی

تعریف و هدف:

با توجه به اهمیت تولید کشاورزی در امنیت غذایی جامعه و نیز ضرورت توجه به ابعاد اقتصادی تولید، اقتصاد کشاورزی به عنوان یکی از شاخه های علوم کشاورزی ، مطرح می‏ شود . در رشته اقتصاد کشاورزی عوامل اقتصادی موثر در امور کشاورزی، روابط اقتصادی موجود بین عوامل تولید کشاورزی و کاربرد اصول اقتصادی را در تولید و توسعه کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در حوزه  فعالیتهای کشاورزی، حضور متخصصانی که علاوه بر دانش کشاورزی، اصول علم اقتصاد را نیز فراگرفته باشند و بتوانند با استفاده از تجربیات و دانش خود، در زمینه برنامه ریزی و تهیه طرحهای تولیدی محصولات کشاورزی به طور اقتصادی فعالیت کنند در  تحول کشاورزی کشور ضروری است.


بازار کار برای فارغ التحصیلان این رشته:

با توجه به جایگاه و اهمیت رشته مهندسی اقتصاد کشاورزی، دانش آموختگان این رشته پس از پایان تحصیلات و دوره آموزشی خود، می توانند در زمینه‏ های مختلف تولید، توزیع و مصرف مواد غذایی و مواد خام مورد نیاز سایر بخش‏ها مسؤولیت‏هایی را بپذیرند. برخی از عناوین شغلی این رشته شامل مهندس کشاورزی، پژوهشگر، استاد دانشگاه، کارشناس تحقیق و توسعه بازار در حوزه کشاورزی، مدیر بازاریابی، کارگذلر بیمه در این حوزه، مدیر فروش محصولات و ابزارآلات کشاورزی و غیره اشاره کرد.

 

 

 

نتایج نهایی دوره فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته پیام نور ورودی بهمن ماه سال 1399 (نوبت بیست و یکم) :

نیمه دوم اسفندماه 1399

 

زمان امتحان: روز جمعه مورخ 17 بهمن 1399 - ساعت 8:30


اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی

بدین‌وسیله به اطلاع متقاضیان کارشناسی ارشد و موسساتی که در زمینه دوره های فراگیر فعالیت دارند می‌رساند، براساس مصوبه جلسه 16 مورخ 99/8/10 شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی،در سال 1399 برای آخرین بار پذیرش به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور  انجام می گیرد و از سال 1400 این نوع پذیرش با توجه به مغایرت با «قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» لغو می گردد و هیچ موسسه ایی مجاز نیست  برای داوطلبان دوره های فراگیر برگزار کند و در صورت مشاهده هر نوع فعالیت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

لینک خبر