بررسی الگوی موفقیت رتبه‌های برتر آزمون‌های فراگیر در سال‌های اخیر حاکی از آن است که آنها اغلب روش مناسبی برای ارزیابی خود، رفع اشکال‌های درسی و کسب مهارت‌های شرکت در جلسه آزمون اصلی انتخاب نموده‌اند. اکثر قبول شدگان آزمون‌های فراگیر اذعان دارند که شرکت‌ در آزمون‌های آزمایشی در ارزیابی وضعیت آنها و کمک به بهبود آن بسیار مفید واقع شده است. از سوی دیگر، داوطلبان آزمون‌های فراگیر معتقدند که مشکل اصلی آ‌ن‌ها نداشتن روشی مناسب برای مرور و جمع بندی مطالب مطالعه شده است. بنابراین، با آگاهی از نقش آزمون‌های آزمایشی در موفقیت، علاوه بر طراحی سوالات مطابق با استاندار‌د‌های آزمون اصلی و ارائه خدمات مشاوره ویژه آزمون، بودجه بندی آزمون‌های آزمایشی موسسه فراگیر به نحوی تنظیم شده است که برخی از مباحث آزمون‌های قبلی در آزمون‌های جدید مرور و تثبیت شود. داوطلبان می‌توانند با شرکت‌های در این آزمون‌ها وضعیت فعلی خود را ارزیابی و برخی از مطالب قبلی را مرور نمایند.


مهم‌ترین ویژگی‌های آزمون آزمایشی فراگیر

  • استاندارد بودن سوالات: آزمون‌های آزمایشی مؤسسه آموزش عالی آزاد فراگیر تحت نظر برجسته ترین اساتید دانشگاه طراحی می‌شود، به همین دلیل مهم‌ترین امتیاز این آزمون‌ها استاندارد بودن سوالات آن است. سوالات آزمون چندین مرتبه مورد بازنگری و کنترل قرار می‌گیرد. به علاوه چیدمان سوالات در سطوح مختلف دشواری موجب می‌شود تا داوطلبان تخمین مقرون به واقعی از سطح علمی خود به دست آورده و در رویارویی با آزمون‌های مختلف عملکرد مناسبی داشته باشند.

 

  • بودجه بندی منطقی و مناسب: مهم ترین چالش داوطلبان در فرآیند شرکت در آزمون ها عقب افتادن از بودجه بندی آزمون می باشد. از این رو مؤسسه فراگیر با بودجه بندی منطقی، مناسب و کارشناسی شده شرایطی را فراهم می نماید تا دانشجویان در کلیه مراحل آزمون بتوانند همگام با طراحان حرکت کرده و از آزمون حداکثر بهره را ببرند.

 

  • کلاس‌های تحلیل آزمون: اساتید باتجربه فراگیر به صورت منظم و در خلال کلاس‌های تحلیل آزمون، مهم ترین نکات هر تست و به طور اخص دلیل انتخاب گزینه‌های نادرست را توضیح خواهند داد. شرکت در کلاس‌های تحلیل آزمون علاوه بر اینکه دانش‌پذیران را با نکات هر تست آشنا می‌نماید، زمینه‌ای برای جلوگیری از خطاهای پر تکرار و رایج فراهم خواهد آورد.

 

  • امکان دسترسی به سوالات و پاسخ نامه تشریحی: در هر آزمون دفترچه سوالات و پاسخ نامه کامل تشریحی به داوطلبان ارائه می‌گردد تا مهم‌ترین نکات آزمون را به صورت مفید و مختصر مورد مطالعه قرار دهند. مجموعه پاسخ‌نامه‌های تشریحی، مجموعه مفیدی از خلاصه نکات است که در زمان مرور و خصوصاً در روزهای پایانی (دوره جمع بندی) می‌تواند مورد استفاده داوطلب قرار گیرد.

 

  • سیستم آنالیز آزمون: داوطلبان پس از شرکت در آزمون های موسسه فراگیر می‌توانند کارنامه خود را در حداقل زمان، دریافت داشته و نسبت به عملکرد خود آگاهی حاصل نمایند. علاوه بر این سیستم جامع آنالیز آزمون به دانش‌پذیران در ارزیابی عملکرد خود در مقام مقایسه با سایر داوطلبان و نیز تعیین میزان پیشرفت علمی آن‌ها یاری می‌رساند.

 

 

 

 

 

مطالب دیگر خدمات باشگاه فراگیر(جدید)
ارائه مدرکcertificateربات تلگراممشاوره و برنامه ریزی تحصیلیمجله تخصصی رشته هانمونه سوالات سال های گذشتهکتاب های کمک آموزشی