مدیریت کسب و کار (غیرحضوری)

با توجه به کتاب محور بودن امتحانات در دانشگاه پیام نور و معرفی منابع از سوی مرکز آزمون در ابتدای هر نیمسال تحصیلی، مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور شرایط مناسبی برای آن دسته از دانش‌پذیران و دانشجویانی که به دلایل مختلف مانند اقامت در شهرستان، مشغله کاری و ... امکان حضور در کلاس های دانشگاهی برایشان مقدور نمی باشد، تحت عنوان ترم خودخوان (غیرحضوری) ارائه کرده است.

در ترم اول مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بصورت خودخوان کتاب‌های کمک آموزشی، آزمون های آزمایشی، مجلات مشاوره تخصصی رشته ها، لوح های فشرده کلاس های درسی و منابع امتحانی با هزینه کمتر از دوره حضوری ارائه می گردد.

دانش پذیران متقاضی ثبت نام دوره فراگیر پیام نور رشته تحصیلی مدیریت کسب و کار مقطع کارشناسی ارشد بصورت غیر حضوری یا خودخوان بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنند.

رشته تحصیلیمقطععنوان دورهشیوه ارائهثبت نام
مدیریت کسب و کار کلیه گرایش هاکارشناسی ارشدفراگیر دانشگاه پیام نورغیر حضوری

مطالعه منابع امتحانی اگر چه بسیار مفید و ضروری است، اما برای آمادگی هر چه بیشتر در امتحانات دوره های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور مطالعه کتاب های کمک آموزشی هر درس برای موفقیت دانش پذیران امری اجتناب ناپذیر است.

برخی از مشکلات دانش پذیران و دانشجویانی که صرفاً به مطالعه منابع اصلی امتحانات خود اکتفا می کنند:
- حجم این نوع کتاب‌ها با توجه به مطالب مفید آنها برای آزمون مناسب نمی‌باشد؛ چرا که در کتاب‌های منابع بیشتر به آموزش مفاهیم، اثبات قضایا و بعضاً آوردن مطالب غیر ضروری تکیه شده و تعداد نمونه سوالات، برای تمرین دانش‌پذیران کافی نبوده و بعضاً پاسخ را به عهده داوطلب گذاشته‌ است.
- در این نوع کتاب‌ها، نکات امتحانی مهم و کلیدی، روش‌های تستی و سریع جهت پاسخگویی به سؤالات آزمون فراگیر کارشناسی ارشد وجود ندارد.
- مطالب بعضی از این کتاب‌ها به دلیل ترجمه گزینشی نامفهوم به نظر می‌رسد و خواننده نمی‌تواند ارتباط لازم را با کتاب برقرار نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • مهم‌ترین ویژگی‌کتاب‌های آموزشی مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور گردآوری سوالات سال‌های گذشته آزمون فراگیر دانشگاه پیام‌نور همراه با پاسخ‌نامه تشریحی می‌باشد.

واحد انتشارات مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور جهت موفقیت دانش پذیران و دانشجویان دانشگاه پیام نور در امتحانات، سالیان متمادی است کتب رشته‌های مختلفی را در سطح کشور ارائه کرده که با استقبال زیادی از سوی دانش‌پذیران، دانشجویان  و حتی اساتید محترم دانشگاه‌ها مواجه شده است.

 

 

از مهم ترین مزایای دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه های سطح کشور شیوه خودخوان یا غیر حضوری در ارائه دروس می باشد که حضور در کلاس های دانشگاه برای دانش پذیران و دانشجویان را اختیاری کرده است. این به منزله عدم تشکیل کلاس ها نبوده و صرفاً مناسب کسانی است که به دلیل مشغله های کاری و سایر مشکلات شرایط حضوری در کلاس های دانشگاهی را ندارند.

از این رو مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور با تهیه لوح های فشرده از کلاس های اساتید دروس رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد، به آن دسته از دانش پذیران و دانشجویانی که متقاضی برگزاری دوره به صورت خودخوان یا غیرحضوری هستند، کمک شایانی می کند.

 

 

 

 

 

 


منابع امتحانی دوره های فراگیر پیام نور در سطح ترم اول کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می باشد. لذا با بهره گیری از اساتید دانشگاه جهت ضیط و تولید ویدئوهای آموزشی هر رشته مجموعه ای از لوح های فشرده دروس برای دانش پذیران و دانشجویان دانشگاه پیام نور تهیه گردیده است. از جمله ویژگی های این لوح های فشرده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- تدریس دروس ترم اول کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور توسط اساتید دانشگاه

- ایجاد فضای آموزشی کلاسی توسط استاد برای تفهیم بیشتر دانش پذیران

- دسترسی دائم به ویدئوهای اساتید

- مشاهده فیلم های آموزشی در هر زمانی (ویژه شاغلین)

- هزینه کمتر در مقایسه با کلاس های حضوری همان استاد

- بیان سوالات سنوات گذشته و ارائه پاسخ نامه تشریحی توسط اساتید

 

 

 

واحد انتشارات مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور با انتشار مجلات راهنمای تخصصی رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور اقدامی موثر در جهت آشنایی هر چه بهتر دانش پذیران و دانشجویان دانشگاه پیام نور با رشته تحصیلی مورد نظر خود نموده است. از جمله محتویات این مجلات:

 • معرفی جامع رشته
 • معرفی کتب و منابع امتحانی
 • معرفی منابع امتحانات پایان کلیه نیمسال ها
 • چارت درسی رشته
 • واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده
 • آشنایی با قوانین دانشگاه پیام نور
 •  پرسش و پاسخ متداول دانش پذیران

 

و سایر نکته های مهم و با ارزش جهت اطلاع بیشتر متقاضیان می باشد.

 

 

بررسی الگوی موفقیت دانش پذیران و دانشجویان دانشگاه پیام نور در سال‌های اخیر حاکی از آن است که آنها اغلب روش مناسبی برای ارزیابی خود، رفع اشکال‌های درسی و کسب مهارت‌های شرکت در جلسه آزمون اصلی انتخاب نموده‌اند. اکثر آنان اذعان دارند که شرکت‌ در آزمون‌های آزمایشی در ارزیابی وضعیت آنها و کمک به بهبود آن بسیار مفید واقع شده است.

از سوی دیگر، دانش پذیران دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور معتقدند که مشکل اصلی آ‌ن‌ها نداشتن روشی مناسب برای مرور و جمع بندی مطالب مطالعه شده است. بنابراین، با آگاهی از نقش آزمون‌های آزمایشی در موفقیت، علاوه بر طراحی سوالات مطابق با استاندار‌د‌های آزمون اصلی و ارائه خدمات مشاوره تخصصی آزمون، بودجه بندی آزمون‌های آزمایشی مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور به نحوی تنظیم شده است که مباحث آزمون‌های ادوار گذشته در آزمون‌های جدید مرور و تثبیت شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


مهم‌ترین ویژگی‌های آزمون های آزمایشی غیرحضوری و حضوری مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور

 • استاندارد بودن سوالات: آزمون‌های آزمایشی مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور زیر نظر اساتید دانشگاه طراحی می‌شود، به همین دلیل مهم‌ترین امتیاز این آزمون‌ها استاندارد بودن سوالات آن است. سوالات آزمون چندین مرتبه مورد بازنگری و کنترل قرار می‌گیرد. به علاوه چیدمان سوالات در سطوح مختلف دشواری موجب می‌شود تا داوطلبان تخمین مقرون به واقعی از سطح علمی خود به دست آورده و در رویارویی با آزمون‌های مختلف عملکرد مناسبی داشته باشند.

 

 • بودجه بندی منطقی و مناسب: مهم ترین چالش داوطلبان در فرآیند شرکت در آزمون ها عقب افتادن از بودجه بندی آزمون می باشد. از این رو مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور با بودجه بندی منطقی، مناسب و کارشناسی شده شرایطی را فراهم می نماید تا دانشجویان در کلیه مراحل آزمون بتوانند همگام با طراحان حرکت کرده و از آزمون حداکثر بهره را ببرند.

 

 • تحلیل آزمون: اساتید مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور به صورت منظم و در خلال کلاس‌های حضوری و غیر حضوری تحلیل آزمون، مهم ترین نکات هر تست و به طور اخص دلیل انتخاب گزینه‌های نادرست را توضیح خواهند داد. شرکت در کلاس‌های تحلیل آزمون علاوه بر اینکه دانش‌پذیران را با نکات هر تست آشنا می‌نماید، زمینه‌ای برای جلوگیری از خطاهای پر تکرار و رایج فراهم خواهد آورد.

 

 • امکان دسترسی به سوالات و پاسخ نامه تشریحی: در هر آزمون دفترچه سوالات و پاسخ نامه کامل تشریحی به داوطلبان ارائه می‌گردد تا مهم‌ترین نکات آزمون را به صورت مفید و مختصر مورد مطالعه قرار دهند. مجموعه پاسخ‌نامه‌های تشریحی، مجموعه مفیدی از خلاصه نکات است که در زمان مرور و خصوصاً در روزهای پایانی (دوره جمع بندی) می‌تواند مورد استفاده داوطلب قرار گیرد.

 

 • سیستم آنالیز آزمون: داوطلبان پس از شرکت در آزمون های مرکز آموزش عالی فراگیر پیام نور می‌توانند کارنامه خود را در حداقل زمان، دریافت داشته و نسبت به عملکرد خود آگاهی حاصل نمایند. علاوه بر این سیستم جامع آنالیز آزمون به دانش‌پذیران در ارزیابی عملکرد خود در مقام مقایسه با سایر داوطلبان و نیز تعیین میزان پیشرفت علمی آن‌ها یاری می‌رساند.

 

با توجه به شیوه پذیرش دانشگاه پیام‌نور در دوره‌های فراگیر مقطع کارشناسی‌ارشد، در اختیار داشتن سوالات آزمون فراگیر سنوات گذشته، کمک زیادی به متقاضیان آزمون خواهد کرد. مسئله همیشگی دانش‌پذیران دوره‌های فراگیر پیام‌نور، در اختیار داشتن نمونه سوالات سنوات قبل این آزمون و پاسخ آن‌ها است. دپارتمان اساتید مرکز آموزش عالی فراگیر پیام‌نور با جمع‌آوری سوالات ادوار گذشته آزمون های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد، سعی در موفقیت هرچه بیشتر دانش‌پذیران دارند. شایان ذکر است تجزیه و تحلیل کامل این سوالات و پاسخنامه آن ها توسط اساتید این مرکز و اهمیت بودجه بندی سوالات، در کلاس های حضوری و غیر حضوری بصورت کامل صورت خواهد پذیرفت.