منوی سایت

پنجشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۸
آمار جذب هیئت علمی زن در دانشگاهها

 

رئیس مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم بیان کرد: تعداد متقاضیان خانم برای عضویت هیئت علمی در سامانه جذب معمولا ۱۵ درصد کمتر از آقایان است و به همین نسبت شانس تایید نهایی آنها کاهش می یابد.

محمدرضا رضوان طلب درباره جذب فارغ التحصیلان زن به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه ها خاطر نشان کرد: تعداد اعضای هیئت علمی خانم تا قبل از سال ۸۸ در دانشگاه های کشور ۲۲۰۰ نفر بوده است که تا سال ۹۲ به ۵۷۰۰ نفر رسیده است و تا بهمن سال ۹۷ به ۱۲۰۰۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون حدود ۹۰۰ نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه ها جذب شده است که از این تعداد حدود ۳۰۳ نفر مربوط به جذب اعضای هیئت علمی بانوان است.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: بدیهی است تمام تلاش دست اندرکاران آن است که این نسبت به نحو چشمگیری افزایش یابد. لیکن باید این نکته را نیز در نظر گرفت که تعداد متقاضیان خانم برای عضویت هیئت علمی در سامانه جذب معمولا ۱۵ درصد کمتر از آقایان است و به همین نسبت شانس تایید نهایی آنها کاهش دارد.

وی یادورشد: این آمار جذب شده به غیر از آمار جذب در دانشگاه آزاد است، این دانشگاه به طور مستقل اقدام می کند و آمار آنها در وزارت علوم نیست.