منوی سایت

شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸
آموزش متن شاهنامه فردوسی به دانش آموزان در سطح مدارس خراسان رضوی

آموزش متن شاهنامه فردوسی به دانش آموزان در سطح مدارس خراسان رضوی با انعقاد تفاهمنامه ای بین اداره کل آموزش و پرورش این استان و شهرداری مشهد با هدف تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش صورت می گیرد.

این تفاهمنامه‌ای است که مدیریت شهری مشهد با همراهی آموزش و پرورش برای آشنایی کودکانمان با محتوای فاخر شاهنامه تدوین کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اجرای آموزش شاهنامه را ویژه دوره های پیش دبستانی و ابتدایی با هدف تحقق اهداف سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی آموزش و پرورش اعلام و بیان کرد: بر مبنای این اسناد دستگاه تعلیم و تربیت مکلف است در حوزه های هویت بخشی دینی، اسلامی، ایرانی و انقلابی به نسل نوجوان و جوان گام بردارد. در این راستا معرفی الگوها، اسطوره ها و مفاخر تمدن بزرگ فارسی به آینده سازان ایران می تواند اثرگذار باشد.  
قاسمعلی خدابنده بسیاری از مفاخر، شاعران، فلاسفه و بزرگان ایران زمین را برآمده از خطه خراسان توصیف و بیان کرد: در این میان حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعری است که به کمک او زبان فارسی زنده نگهداشته شد.
وی افزود: چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند "من با شاهنامه مانوس هستم، حکمت شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی حکمت اوستایی نیست بلکه حکمت قرآنی، الهی و اسلامی است" ما نیز به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت وظیفه و رسالت داریم که حکمت الهی و قرآنی شاهنامه را به دانش آموزان معرفی نماییم.