منوی سایت

یکشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۱
ارتقای چشمگیر رتبه علمی و امتیازات نشریات دانشگاه پیام نور

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور گفت: میانگین امتیازات نشریات دانشگاه نسبت به سال گذشته، حدود ۱۰۰ امتیاز ارتقاء یافته به نحوی که همه نشریات قدیمی دانشگاه حائز رتبه الف و ب شدند.


پیام نوری‌ها فاتح رتبه‌های برتر دانشگاه‌های کشور/ شرط‌ رئیس دانشگاه پیام نور برای بازگشت به ماموریت اولیه


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر محمد علی ابراهیمی بیان کرد: دانشگاه پیام نور صاحب امتیاز ۲۸ نشریه علمی است که با برنامه ریزی صورت گرفته و اقدامات لازم برای کسب امتیازات مربوط بر اساس شاخص‌های کمیسیون نشریات علمی کشور، شاهد ارتقای چشمگیر نشریات علمی دانشگاه در نتایج ارزیابی منتشرشدۀ جدید کمیسیون نشریات علمی کشور بوده‌ایم.
وی با عنوان اینکه تاکنون ۷ نشریۀ دانشگاه موفق به کسب رتبه الف شده است، اظهار داشت: طی ارزیابی سال گذشته ۲ نشریه حائز رتبه الف شده بود که با تلاش محققان دانشگاه پیام نور و درج آثار پژوهشی در نشریات علمی پژوهشی دانشگاه در ۹ ماه گذشته، دو نشریه دیگر این دانشگاه نیز در آخرین ارزیابی کمیسیون نشریات علمی رتبه الف را به خود اختصاص دادند.
دکتر ابراهیمی با اشاره به عناوین این دو نشریه تصریح کرد: ۲ عنوان نشریۀ جدید اپتوالکترونیک و Iranian Distance Education Journal دانشگاه پیام نور از کمیسیون نشریات علمی کشور موفق به اخذ رتبه علمی شده و به جمع فهرست نشریات دانشگاه افزوده شده است.
وی ضمن تشکر از همه دست‌اندرکاران نشریات، آمادگی این حوزه معاونت را در خصوص توسعه فعالیت‌های نشریات علمی به‌خصوص در حوزه‌های علمی که تا کنون دانشگاه به آن ورود نکرده است، را اعلام داشت.