منوی سایت

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
اطلاعیه جذب دانشجو در طرح های علمی مشترک ایران و ترکیه

 

فراخوان طرح های مشترک علمی ایران و ترکیه اعلام شد.

 اولین نشست کمیته مشترک عملیاتی سازی تفاهم نامه بین وزارت علوم، تحقیقات فناوری و شورای علم و فناوری ترکیه (توبیتاک) با میزبانی دانشگاه تبریز در اسفند سال ۱۳۹۷ برگزار شد.

رئیس دانشگاه تبریز از راه اندازی وبگاه برای بارگذاری طرح ها به همراه ضمائم (شامل فرم پروپوزال، برنامه زمانی و قوانین) از سوی هر دو طرف از تاریخ ۲۷ تیر ماه سال جاری خبر داد، همچنین وبگاه شورای تحقیقات علمی و فناوری  ترکیه-توبیتا به آدرس اینترنتی https://www.tubitak.gov.tr جهت استفاده محققین در کشور ترکیه به راه اندازی شده است.

هچنین مجیدی رئیس دانشگاه تبریز به عنوان رئیس کارگروه همکاری‌های علمی ایران و ترکیه یادآور شد : دانشگاه تبریز جزو اولین دانشگاه‌هایی بود که در اتحادیه‌های بزرگ بین المللی از جمله اتحادیه دانشگاه‌های جهان (IAU)، اتحادیه دانشگاه‌های بین المللی (IUC) و اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز(KUNIB) حضوری فعال داشته است.

این دانشگاه تاکنون در عرصه‌های جهانی بسیاری فعال بوده و هم اکنون با نزدیک ۲۰۰ دانشگاه از کشورهای مختلف دنیا تفاهم نامه همکاری دارد که از این تعداد بیش از ۸۰ دانشگاه از کشور جمهوری ترکیه است.

علاقمندان می‌توانند تا ۲۷ مهر سال جاری بعد از مذاکره با محقق طرف ترک و تنظیم پروپوزال مطابق فرمت موجود در سایت فراخوان و بارگذاری در سایت معرفی شده، در این رویداد علمی شرکت کنند.