منوی سایت

شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸
اعطای وام با کارمزد 1.4 درصدی به دانشجویان پیام نور

همان طور که دانشگاه پیام نور دغدغه تحصیل برای همگان را از بین برد، اکنون نیز در ماموریتی جدید، مهارت آموزی و اشتغال پایدار برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌ها را در برنامه خود دارد.

زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در خصوص ساماندهی مراکز و واحد‌های دانشگاه پیام نور بیان کرد: مهارت آموزان با دریافت گواهی دوره در رشته‌های خاص و با توجه به نیاز توسعه‌ای منطقه می‌توانند از تسهیلات ویژه دولت که بالغ بر یک میلیارد ریال است بهره‌مند شوند،‌ این افراد با داشتن تخصص علمی و عملی و منابع مادی می‌توانند گام اساسی را در پیشرفت و توسعه کشور بردارند.

به گزارش فراگیرنت، وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با مجمع عالی کانون کارفرمایان کشور گفت:‌ اگر دانشجویی بخواهد در رشته خاصی تخصص کافی را کسب کند یا اینکه در راستای انتخاب شغل خود نیاز به تجربه آموزی داشته باشد، میتواند به دفاتر انجمن‌های صنفی ایجاد شده در مراکز و واحد‌های دانشگاه پیام نور مراجعه کند  تا متقاضیان را به صنف مورد علاقه خود جهت کارآموزی معرفی کنند.

رییس دانشگاه پیام نور، در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اعطای وام‌هایی باکارمزد حدود ١.۴ درصد توسط بانک‌های عامل به دانشجویان دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت : در شرایط کنونی کشور و در راستای کمک حال بودن دانشجویان دانشگاه پیام نور، قرارداد‌هایی با دو بانک عامل منعقد گردیده و با معرفی دانشجویان به این بانک‌ها کل هزینه تحصیلی دانشجو تامین می‌گردد.

وی یادآوری کرد: طرح تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دانشگاه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و برای نهایی شدن نیاز به دوسوم رای نمایندگان دارد و جای امیدواری بسیار هست که این طرح در صحن علنی رای بیاورد.