منوی سایت

دوشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۹
اعلام زمان آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود
 

معاون آموزشی وزارت علوم درباره برنامه‌های وزارت علوم برای آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان جدید الورود و دانشجویان قدیمی اعلام کرد: دانشجویان جدید الورود از اول آبان ماه در دانشگاه ها پذیرش می شوند.. همچنین آغاز ترم جدید دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور، برای دانشجویان ورودی قدیم است چرا که آن زمان هنوز نتایج دانشجویان جدید الورود اعلام نشده است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی سازمان سنجش آموزش کشور دانشجویان جدید الورود حدود ۲۰ مهرماه معرفی می‌شوند از این رو پذیرش این دانشجویان اول آبان ماه ۹۹ امکان پذیر خواهد بود.

وی درباره چگونگی حضور دانشجویان در خوابگاه و کلاس‌های درس نیز گفت: بازگشایی خوابگاه‌ها و برگزاری کلاس‌ها نیز وابسته به امکانات دانشگاه‌هاست که چه تعداد از دانشجویان را صورت حضوری بپذیرند، خود دانشگاه‌ها در این زمینه برنامه ریزی و اجرا می‌کنند.

خاکی صدیق با اشاره به شیوع مجدد کرونا و امکان ارسال بخشنامه‌های جدید درباره برگزاری آزمون‌ها گفت: شرایط دانشگاه‌ها متفاوت است برخی دانشگاه‌ها توانسته اند آزمون حضوری برگزار کنند و آن را انجام می‌دهند، برخی هم نتوانستند برنامه ریزی کنند و شرایط مناسبی هم نداشتند بنابراین آزمون غیرحضوری برگزار می‌شود.