منوی سایت

چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
اعلام ظرفیت فرصت مطالعاتی دانشجویان

دکتر مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان تعداد دانشجویان اعزامی به فرصت مطالعاتی داخل و خارج در سال ۹۸ را حدود ۱۲۵۰ دانشجو اعلام کرد.

 به گزارش فراگیرنت، در خصوص آخرین وضعیت تامین اعتبار فرصت مطالعاتی خارج از کشور دانشجویان دکتری در سال ۹۸ اظهار کرد: ظرفیت اعزام های قبل و ظرفیت شش ماهه اول سال ۹۸ در مجموع حدود ۶۰۰ نفر بود که حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان نیز از ظرفیت‌های سال گذشته هستند و به طور کلی تا پایان سال جاری ۱۲۵۰ دانشجو از فرصت مطالعاتی داخل و خارج از کشور استفاده خواهند کرد.

صدیقی تاکید کرد: برنامه ما این بود که در سال ۹۸ تعداد ۱۸۰۰ دانشجوی دکتری به فرصت مطالعاتی داخل و خارج اعزام شوند که متاسفانه برنامه محقق نشد و طبیعا در سال ۹۹ مشکلات اقتصادی را خواهیم داشت اما با مدیریت منابعی که خواهیم داشت سعی می‌کنیم ضمن انجام وظایف خود در  سازمان، فرصت‌های مطالعاتی را نیز ادامه دهیم. از بانک مرکزی درخواست کرده بودیم که اعتبار جدید برای اعزام‌های جدید در اختیار وزارت علوم قرار دهد که متاسفانه اعتبار آن برای شش‌ماهه دوم سال‌جاری(۱۳۹۸) فراهم نشد.

معاون وزیر علوم اظهار کرد: سال ۹۷ یک‌هزار و ۸۰۰ نفر از این فرصت‌های خارجی و داخلی استفاده کردند. سهمیه این فرصت مطالعاتی در نیمه نخست ۹۸ و باقی‌مانده سال تحصیلی ۹۷ حدود ۸۰۰ نفر بود.

بودجه بورسیه دانشجویان در سال ۹۹ افزایش نیافت، بودجه این بخش برای سال آینده تغییر نکرده و همان بودجه سال ۹۸ است و در امسال نیز اعزامی به بورسیه نداشتیم.