منوی سایت

پنجشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸
افزایش وام دانشجویی و بازسازی سراهای دانشگاه

 

دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار کرد: ۲۰ میلیارد تومان از برنامه این صندوق برای بازسازی و تجهیز ۸۵ خوابگاه دانشجویی در تابستان جاری پرداخت خواهد شد.

به گزارش فراگیرنت، ضمن بیان این مطلب، دکتر ناصر مطیعی با تشریح این مهم در جهت تجهیز و بازسازی سراهای دانشجویی همزمان با شروع فصل تابستان اظهار کرد: در حال حاضر برنامه‌های تعمیر و تجهیز سراهای دانشجویی در دانشگاه‌ها آغاز شده است و ما نیز فراخوانی را در این زمینه به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم و اعلام نمودیم سراهایی که از دیدگاه آن‌ها نیازمند ارتقاء، تعمیر و تجهیز است را تعیین کنند تا بتوانیم اقدامات لازم را در جهت بازسازی این مراکز انجام دهیم.

 حدود ۳۸۳ سرای دانشجویی به صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم معرفی شدند که از این تعداد حدود ۸۵ مورد اولویت بیشتری جهت بازسازی و تعمیر داشتند که توافق لازم برای تعمیر و ارتقای این مراکز را با دانشگاه‌ها انجام شده است.

صندوق رفاه دانشجویان در مرحله اول حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه‌ها پرداخت می کند و در مرحله دوم نیز دانشگاه‌ها باید سهم خود را پرداخت نمایند و بعد از انجام کار کارشناسان صندوق به دانشگاه‌ها مراجعه و بعد از ارزیابی میزان پیشرفت کار، مرحله دوم پرداخت را از سوی این صندوق در اواخر مردادماه جاری پرداخت میکنند.

همچنین درمورد میزان افزایش وام‌های دانشجویی دکتر مطیعی بیان کرد: برنامه‌ریزی برای پرداخت این وام‌ها صورت گرفته است اما ۱۹ مردادماه در هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان در خصوص میزان و نحوه پرداخت این وام‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.وی همچنین خاطر نشان کرد: نرخ جدید ژتون غذا و همچنین اجاره بهای خوابگاه‌ها برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نیز در جلسه ماه جاری هیأت امنای صندوق رفاه، تعیین و اعلام عمومی می‌شود.