منوی سایت

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸
برتری آمار رضایت دانشجویان از اساتید خانم

 

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی حسین سلیمی در اولین همایش هم‌اندیشی بانوان عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: نگاه دانشگاه علامه در زمینه انتخاب اعضای هیئت علمی بر اساس «شایسته سالاری» است و نگاهی غیر فراجنسیتی دارد و هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد. چه بسا در خیلی از مواقع کارهای محوله به بانوان به نحو مطلوب‌تری انجام شده است. وی با اشاره به درخشش استادان جوان زن هم در تولیدات علمی و هم در کیفیت تدریس، افزود: میزان رضایت دانشجویان از استادان زن و نمره ارزیابی دانشجویان به استادان زن، بالاتر از استادان مرد است. به هیچ وجه اجازه تضییع حقوق بانوان دانشگاهی را نمی‌دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: پیگیر تدوین دستورالعمل برای قائل شدن تسهیلات در ترفیعات، تبدیل وضعیت، دوران بارداری، زایمان و ساعات حضور بانوان عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی هستیم؛ چرا که نمی‌توان از بانوانی که تازه مادر شده‌اند، انتظار داشت به اندازه مردان عضو هیئت علمی تولید علمی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی همچنین گفت: در حوزه فرهنگی و پژوهشی برای متعادل کردن فضای فرهنگی دانشگاه و ارتقای سطح پژوهشی در زمینه‌های نظام‌های معنایی، ساختارهای گفتاری و بحث‌های معرفت شناختی نیاز به حضور و همکاری ویژه بانوان داریم.