منوی سایت

سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
بهره برداری از اتوبوسهای برقی تا ۳ سال آینده در تهران

دکتر منوچهر منطقی با بیان اینکه شرکتهای دانش بنیان همواره در صدد هستند موتور، اتوبوس، خودورهای برقی و خودران را به تولید برسانند، اظهار کرد: بهره برداری از خودروهای برقی در کشور زودتر از خودروهای خودران خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه پروسه تولید خودروهای خودران طولانی‌تر از خودروهای برقی است، عنوان کرد: ما تا دو الی سه سال آینده شاهد خودروهای برقی در دسته اتوبوس‌های برقی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور استعدادهای خوب و فوق العاده ای در تولید خودروهای برقی دارد، افزود: شاکله خودروهای برقی روی ۴ فناوری حوزه‌های الکترونیک، ارتباطات، کنترل و الکتریسیته است که در این زمینه محققان استعدادهای خوبی دارند؛ به قدری خوب در این زمینه‌ها عمل کرده ایم که می‌توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. به گفته منطقی، فعلاً بهره برداری اتوبوس، موتورسیکلت و خودروی برقی در اولویت ما است و بعد از آن امیدوار هستیم به سمت تولید خودروهای خودران برویم. وی با بیان اینکه برای تولید خودروهای خودران نیاز به پلتفرم خودروهای برقی داریم گفت: تولید خودروهای خودران زمان بر است و نیاز است که اول خودروهای برقی را در کشور داشته باشیم و به تولید برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه توسط دو خودروسازی بزرگ کشور، ۲ خودرو برقی شده، گفت: نمونه‌های اولیه این خودروها ساخته شده که با اتکا به شرکتهای دانش بنیان و حمایت‌های دولت به تولید انبوه خواهند رسید.