منوی سایت

چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹
تایید 6500 درخواست مهمانی دانشجویان از سوی دانشگاه های مبداء

به گزارش سایت فراگیرنت، در شصت و ششمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها که با حضور وزیر علوم و به شیوه مجازی برگزار شد، جاماسب نوزری مدیرکل امور دانشجویان اظهار داشت که مصوبات کمیسیون موارد خاص مرکزی در بهمن ماه هم اکنون نیز نافذ است و دانشجویانی که پرونده آنها قبلا در شورا مطرح شده بود و مصوبه دارد می توانند از رساله یا پایان نامه خود دفاع کنند .

وی با تاکید بر استفاده از سامانه های آنلاین اذعان داشت که از اسفندماه گذشته تا کنون ۷۳ هزار درخواست در سامانه سجاد ثبت شده است. تقویت سامانه های آنلاین با همکاری دانشگاه‌ها می تواند تردد های حضوری را به حداقل برساند که در شرایط امروز نیاز اصلی کشور برای سلامت جامعه است.استفاده از سامانه سجاد می بایست در الویت دانشگاه ها باشد .

نوزری در ارتباط با تشکیل شوراهای انضباطی در شرایط کرونا گفت: شوراهای انضباطی به پرونده های انضباطی رسیدگی نمایند و با موافقت کتبی دانشجو امکان حضور مجازی دانشجو در جلسه شورای انضباطی وجود دارد ولی باید صورتجلسه کتبی تنظیم و به دبیرخانه مرکزی ارسال شود .

وی با اشاره به موافقت دانشگاههای مبدا با ۶۵۰۰ درخواست میهمانی و انتقال  ادامه داد: توصیه می شود دانشگاه های مقصد نیز با این درخواست ها موافقت کنند تا به سلامتی دانشجویان در ایام کرونا کمک کنیم. همچنین سامانه مهمانی دروس عملی نیز از امروز شروع به کار کرده که دانشجویان ده روز وقت دارند ثبت نام کنند.