منوی سایت

سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
تحصیل بیش از 8 میلیون دانشجو در دانشگاه مجازی

دبیرکل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام از تاسیس 13 شبکه با هدف توسعه فعالیت های علمی و فناوری ایران با 57 کشور اسلامی عضو سازمان همکاری های اسلامی خبر داد.
به گزارش خبرنگارسایت فراگیرنت، دکتر نجفی برزگر در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری رسانه ای با امور بین الملل رسانه ملی گفت: در حال حاضر 27 کشور در حوزه آسیا، 27 کشور در بخش افریقا و کشورهای عربی و 3 کشور در بخش اروپا و قاره آمریکا عضو این شبکه هستند و بیش از 8 میلیون دانشجو در دانشگاه مجازی تحصیل می کنند.
مشاور رئیس سازمان و امور بین الملل رسانه ملی هم برنامه های شبکه مجازی دانشگاه های جهان اسلام را گامی مهم در پیشبرد اهداف علمی و فناوری 57 کشور اسلامی دانست و افزود: رسانه ملی تلاش می کند در دوران کرونا و پسا کرونا از همه ظرفیت ها برای معرفی ظرفیت های دانشگاه علمی و فناوری به ویژه ارتباط کاری بیش از 3 هزار شرکت دانش بنیان ایران در جهان استفاده کند.
همچنین لازم به ذکر است، شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام زیر مجموعه کمیته علمی و فناوری سازمان همکاری کشورهای اسلامی، با هدف ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی بین دانشگاه های کشورهای اسلامی راه اندازی شد. با ایجاد این شبکه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی کشورهای عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و ضمن به اشتراک گذاشتن توانمندی موجود، زمینه انجام پروژه های مشترک برای اعضا نیز فراهم می‌شود.