منوی سایت

چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
توسعه فناوری‌های تشخیص سریع با تعامل نخبگان دانشگاهی

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه توسعه فناوری‌های تشخیص سریع در کشور ضروری است، گفت: این فناوری تنها با مشارکت نخبگان دانشگاهی رشد می‌کند.

به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با توجه به برگزاری نخستین رویداد ملی طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص سریع در چند روز گذشته، بر اهمیت توسعه فناوری‌های تشخیص سریع در حوزه سلامت تاکید کرد و افزود: یکی از مهمترین صنایعی که از این فناوری بهره می‌برد، حوزه سلامت کشور است و باید برای رشد این حوزه کاربردی در کشور تلاش کنیم.
وی گفت: تلاش‌های صورت گرفته در فرآیند توسعه نوآوری و فناوری‌ حسگرهای تشخیص سریع در کشور قابل تقدیر است اما باید از ظرفیت همه دستگاه‌های ذیربط در این حوزه بهره بگیریم.
به گفته قانعی، برای توسعه فناوری‌های تشخیص سریع در کشور، مشارکت حداکثری فناوران و نخبگان دانشگاهی لازم و ضروری است. فناوری‌های راهبردی حوزه تشخیص سریع دارای کاربردهای متنوعی همچون تشخیص پزشکی، دامپزشکی، ایمنی و امنیت غذایی، حوزه دارویی، کشاورزی و سلامت دیجیتال است که نیاز است با همکاری جامعه نخبگان و دانشگاهی این فناوری بومی شود.
گفتنی است رویداد ملی طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص سریع از سوی شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص سریع و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در روزهای پایانی تیرماه برگزار شد.