منوی سایت

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
جدال داغ موافقان و مخالفان تعویق کنکورهای سراسری

شرایط نامطلوب کرونا بحث تعویق کنکورهای سراسری را  در فضای مجازی به شدت به چالش کشانده است 

به گزارش خبرنگار سایت فراگیر نت،‌ با توجه به نزدیک شدن زمان کنکورهای سراسری ارشد و دکترا، گروهی از داوطلبین  با درنظر گرفتن شرایط وضعیت نابسامان و خطرناک کرونا در کشورکه نگران وضعیت سلامتی خود و دیگران می باشند، با راه اندازی کمپین های مختلف در فضای مجازی اعتراض خود را نسبت به برگزاری این آزمون سراسری در شهرها و استان های مختلف به گوش مسئولان رسانده اند. در این بین اقلیتی نیز وجود دارند که با وجود این شرایط همچنان موافق برگزاری کنکور سراسری در تاریخ های مشخص شده می باشند.

قابل توجه است که در روزهای گذشته در فضای مجازی کاربران توییتر با دو هشتک سلامت دانشجو و IranianStudentsLivesMatter صدای خود را به مسئولان مربوطه رساندند.

اختلاف نظر همچنان نسبت به تعویق یا برگزاری کنکورهای سراسری به دلیل تشدید شرایط نامطلوب و خطرناک کرونا و اینکه احتمال انتقال ویروس به دلیل اجتماع کردن دریک روز خاص با وجود تعداد زیادی از داوطلبین بالا می باشد، وجود دارد بطوریکه گروهی خواستار تعویق زمان برگزاری آزمون هستند و عده‌ای نیز  به دلیل شرایط خود و آینده‌ای که برای خود و وضعیت تحصیل و کار و زندگی‌شان درنظر دارند، خواهان این هستند که زمان برگزاری به تعویق نیفتد و در همان زمان برگزار شود.

 بطور مثال کاربری در فضای مجازی توییتر نوشته بود که از نظر خواندن دروس و فراگیری آن‌‌ها برای آزمون سراسری آماده است، اما به خاطر اینکه ممکن است ناقل باشد و موجب شود که به دیگران یا حتی خانواده‌اش این ویروس را منتقل کند، در آزمون شرکت نمی‌کند.