منوی سایت

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
خرید آب گرمکن خورشیدی در شهر دامغان

 

علی اکبر عباسی راد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان، از خریداری ۵۳ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در این شهرستان خبر داد. از این تعداد ۵۰ دستگاه طی سال گذشته و سه دستگاه دیگر در سال جاری بوده است.

وی همچنین بابیان اینکه ۲۷۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید ۵۳ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در دامغان هزینه شده است، ابراز داشت: این مبلغ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۹۸ برای خرید، نصب و راه‌اندازی آبگرمکن های خورشیدی تأمین شد. سال گذشته برای خرید آبگرمکن های خورشیدی ۱۵۰ میلیون تومان و سال جاری ۱۲۰ میلیون تومان هزینه شد.

وی در ادامه افزود: آبگرمکن های خورشیدی برای اجرای پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت مناطق جنگلی به منظور تأمین سوخت کمکی برای روستاییان و عشایر در راستای حفاظت از عرصه‌های مرتعی و جنگلی و همچنین جلوگیری از قطع درختان از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان توزیع‌شده است.

بهره‌برداران حوزه آبخیز اگره در روستاهای سرخده، اگره و سیاه پره از جمله دریافت‌کنندگان آبگرمکن های خورشیدی هستند. دریافت‌کنندگان آبگرمکن های خورشیدی از تاریخ نصب آبگرمکن به عنوان همیار افتخاری طبیعت محسوب می‌شود و باید در راستای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان همکاری کنند.