منوی سایت

چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۸
خوشحال ترین قشر جامعه ما کارآفرینان هستند.

 

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی شرق تهران بیان کرد:‌ خوشحال ترین قشر جامعه ما کارآفرینان هستند و پزشکان با وجود داشتن بیشترین امکانات پرتنش‌ترین قشر جامعه محسوب می‌شوند. در واقع آنها آسایش دارند ولی آرامش ندارند.

دکتر خداداد واحدی بیان کرد: روزگاری که تصور می‌شد دانشگاهها باید به روش سنتی، رویه تولید مدرک را پیش بگیرند و در نهایت فارغ‌التحصیلان آن برای دیگران کار کنند طی شده و جای خود را به دانشگاه مهارت آموز و کارآفرین داده است و دانشگاه مهارت آموز دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی علاوه بر این که برای خود کار می‌کنند زمینه اشتغال دیگران را نیز فراهم می‌کنند.

همچنین خاطر نشان کرد:‌ کارآفرینی و کارآفرین شدن ویژگی‌ها و شاخص‌های خاص خود را دارد. اکثر کسانی که در جامعه می‌توانند نقش موثر ایفا کنند کارآفرینان هستند. در واقع این افراد کسانی هستند که بیشترین ثروت و تاثیرگذاری مثبت را در عرصه‌های مختلف جامعه، از جمله سیاست و اقتصاد ایفا می‌کنند.

دکتر واحدی خاطر نشان کرد:‌ کارآفرینان درست بر خلاف سایر افراد به هیچ عنوان از شکست و اشتباه نمی‌ترسند و هراسی نیز از شکست ندارند. سرپرست دانشگاه علمی کاربردی شرق تهران در پایان بر ضرورت آینده نگری دانشجویان تاکید کرد و گفت: کارآفرین و موفق شدن بدون داشتن ویژگی خود باوری امکان پذیر نیست.