منوی سایت

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
دردسرهای دانشگاه آزاد مربوط به سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

 

به گزارش فراگیرنت، با شروع مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸، مشکلات انتخاب رشته این دانشگاه هم آغاز شد و داوطلبان بارها با مشکلات قطعی سامانه انتخاب رشته مواجه شدند.

 

با گذشت سه روز از مهلت انتخاب رشته، همچنان داوطلبان در هنگام انتخاب رشته با دردسرهای زیادی مواجه هستند و از ارورهای سامانه انتخاب رشته شکایت می‌کنند.

تعدادی داوطلبان در هنگام خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ارشد آزاد موفق به دریافت کد رهگیری نمی‌شوند، برخی امکان ورود به سامانه انتخاب رشته را ندارند و تعدادی دیگر در هنگام انتخاب رشته و در فرآیند آن با قطعی سامانه مواجه شده‌اند. عده ای با مشکلات عجیب‌تری مانند دریافت دو کد رهگیری انتخاب رشته را تجربه کرده‌اند.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ در نیمه تیرماه اعلام شد، اما دانشگاه آزاد جزییاتی درخصوص انتخاب رشته منتشر نکرد تا این که هفته گذشته انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ آزاد بدون اطلاع قبلی آغاز شد. از آن زمان تاکنون مشکلات این سامانه برطرف نشده است و متقاضیان انتخاب رشته این دانشگاه با مشکلاتی روبرو هستند.

با توجه به این که هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸ به صورت مجزا از داوطلبان این دانشگاه اخذ می‌شود، به نظر می‌رسد ضروری است زیرساخت‌های لازم برای انتخاب رشته داوطلبان این دانشگاه به سرعت فراهم شود.