منوی سایت

یکشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۰
زمان و جزئیات آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد

دکتر ابراهیم تقی زاده ریاست محترم دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور امسال نیز آزمون دوره های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد را برای پذیرش دانشجو در گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر برگزار خواهد کرد، گفت: ثبت نام آزمون ورودی دوره های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد (نوبت بیست و دوم) از ۱۰ اسفندماه آغاز می شود و تا ۲۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

 


سرپرست دانشگاه پیام نور زمان برگزاری آزمون دانشپذیری را در روز جمعه مورخ ۲۴ تیرماه اعلام کرد و اظهار داشت: بیست و دومین دوره آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور  در ۱۸۶ رشته محل برگزار می شود.

وی همچنین از افزایش ۶ رشته جدید؛ زبان شناسی اجتماعی، ژئومورفولوژی نظری، روانشناسی شناختی، مدیریت دولتی (مدیریت منابع انسانی)، مدیریت صنعتی (تولید و عملیات) و شیمی کاربردی به دفترچه راهنمای بیست و دومین دوره آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور خبر داد و از کلیه داوطلبان خواست با مطالعه دقیق دفترچه راهنما که توسط سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام در این آزمون در سایت سنجش اقدام نمایند.

سرپرست دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه سوالات آزمون فراگیر از منابعی است که در دوره دانشپذیری به دانشجویان معرفی شده،گفت: دانشجویانی که با موفقیت دوره دانشپذیری را بگذرانند به عنوان دانشجوی نیمسال دوم دانشگاه پیام نور شناخته شده و پس از این آزمون یک ترم تحصیلی خود را سپری کرده و برای ترم بعدی ثبت نام خواهند کرد. (مهرماه 1401 نیمسال دوم تحصیلی دانشپذیران خواهد بود)