منوی سایت

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
سکونت یک میلیون نفر در مریخ تا سال ۲۰۵۰

الون ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس در حساب توئیتر خود پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۵۰ بیش از یک میلیون نفر در مریخ ساکن خواهند شد.

به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، ماسک که قصد دارد زمینه را برای سکونت طولانی مدت عده‌ای از مردم زمین بر روی سیاره مریخ فراهم کند. امیدوار است تا ۳۰ سال دیگر این آرزو به واقعیت بپیوندد. الون ماسک تاکید کرده که تا سه دهه دیگر سفرهای فضایی منظم به سیاره مریخ ممکن می‌شود و فضاپیماهای پیشرفته به طور مرتب افراد و اقلام مختلفی را بین مریخ و زمین جابجا کرده و سکونتگاه‌های خاصی نیز در این سیاره سرخ رنگ احداث می‌شوند.

وی در پاسخ به یکی از تعقیب کنندگان خود گفت: تا سه دهه دیگر سالانه ۶۶۶ پرواز به مریخ انجام خواهد شد که این امر به معنای انجام دو پرواز در روز است. الون ماسک افزود: البته هدف نهایی، رساندن متوسط تعداد این پروازها به سه مورد در روز است تا هزار پرواز در سال انجام شود. در هر پرواز هم ۱۰۰ تن کالا و نفرات بین زمین و مریخ جابجا می‌شوند.

وی در یکی دیگر از پاسخ‌های خود افزود که البته برای عملیاتی کردن این ایده‌ها چالش‌های زیادی وجود دارد و لزوماً همه از چنین اقداماتی حمایت نمی‌کنند. ماسک در مورد سوخت راکت‌های مریخ نورد گفت: در این راکت‌ها از هیدروژن و اکسیژن استفاده می‌شود و کمتر از متان و کربن در آنها استفاده می‌شود.