منوی سایت

چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱
طرح اتصال دانشگاه‌ها به سازمان ملی بهره‌وری ایران دنبال می‌شود

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با بیان اینکه طرح اتصال دانشگاه‌ها به سازمان ملی بهره‌وری ایران دنبال می‌شود، گفت: در این طرح هر دانشگاه در حوزه بهره‌وری معین یک دستگاه اجرایی می‌شود.


پیام نوری‌ها فاتح رتبه‌های برتر دانشگاه‌های کشور/ شرط‌ رئیس دانشگاه پیام نور برای بازگشت به ماموریت اولیه


میرسامان پیشوایی ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: اتصال بهره‌وری به نظام جبران خدمات، نظام تخصیص بودجه و ارتقا و انتصاب مدیران بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب سه نکته مورد تأکید است که سازمان بهره‌وری نیز تلاش کرد و این موارد در قانون بودجه امسال و آیین‌نامه اجرایی بند «و» تبصره 18 بودجه 1401 تصویب و ابلاغ شد. وی با تأکید بر توانمندسازی متولیان بهره‌وری افزود: مدیران و متولیان باید آموزش ببینند تا توانمندی لازم را داشته باشند که این مهم تا پایان مردادماه گذشته در همه استان‌ها به اتمام رسید و دور دوم آموزش‌ها آغاز شده است.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با بیان اینکه یکی از مشکلات لرستان موضوع آب و بهره‌وری آب است، بیان کرد: مباحث لجستیکی و حمل‌ونقل برخی زیرساخت‌ها در این استان ضعیف است. وی با اشاره به موضوع مهاجرت در کشور بیان کرد: مهاجرت از لرستان به جاهای دیگر زیاد است و باید ریشه‌یابی این موضوع به‌ویژه در حوزه کسب‌وکار و فرصت‌های اشتغال در دستور کار قرار گیرد.

پیشوایی با بیان اینکه مهاجرت پیامدهای ناگواری دارد، گفت: 12 میلیون حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد و این مسئله به اسکان افراد در مناطق بدون مجوز ساخت منتهی می‌شود.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به اینکه شکل‌گیری مناطق حاشیه‌نشین باعث ایجاد مناطق جرم‌خیز و مناطق ضعیف از نظر بهداشت و ساخت‌وساز می‌شود، تصریح کرد: حاشیه‌نشینی یکی از مهم‌ترین معضلات برخی از استان‌هاست و این مناطق به ایجاد انواع آلودگی‌ها منجر می‌شود. پیشوایی با تأکید به اینکه بخشی از مطالبات نخبگان ما به معیشت مربوط است، اظهار داشت: احساس مفیدبودن و تأثیرگذاری را باید در بین نخبگان کشور در کنار تلاش برای رفع مشکلات معیشتی توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه طرح اتصال دانشگاه‌ها به کمیته بهره‌وری برای استان‌ها دنبال می‌شود، افزود: لرستان پس از یزد و مازندران، به‌عنوان سومین استان مجری این طرح فعال و سپس در این طرح هر دانشگاه در حوزه بهره‌وری معین یک دستگاه اجرایی می‌شود. رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به لزوم فعال‌بودن کمیته بهره‌وری لرستان عنوان کرد: برنامه‌های استانی باید به‌طور مستمر پایش شود تا تکلیف این استان برای رشد 3.5 درصدی از محل بهره‌وری محقق شود که در این راستا به کمیته بهره‌وری استان‌ها اختیار داده ‌شده است برنامه‌ها را تعیین و پایش کنند و معطل دستگاه ملی نمانند.