منوی سایت

دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸
عکس بدهید و اطلاعات بگیرید | تغییر شیوه موتور‌های جستجو در سال ۲۰۲۰

رسانه‌های اجتماعی به سرعت در حال تبدیل شدن به ابزار‌هایی برای تحقیق و پیدا کردن محصولات هستند، ابزار‌هایی که از Google نیز فراتر رفته‌اند.

بن سیلبرمن، مدیر عامل Pintrest معتقد است که آینده جستجو بر مبنای تصاویر خواهد بود نه کلمات کلیدی و آن‌ها کنترل فضای جستجو را در دست می‌گیرند. در اوایل سال جاری، فیس بوک یک استارتاپ هوش مصنوعی را خریداری کرد. یک فناوری جستجوی بصری که به افراد امکان می‌دهد از یک شیء در دنیای واقعی عکس بگیرند و از آن برای جستجوی موارد مشابه بصورت آنلاین استفاده کنند. آن‌ها همچنین در مورد فناوری جستجوی بصری آینده، مشابه فناوری Google و فن آوری Pinterest صحبت کرده اند. آن‌ها ادعا می‌کنند که این امکان را به کاربران می‌دهند تا از چیزی که دوست دارند عکس بگیرند، سپس Marketplace در لیست‌های خود جستجو می‌کند تا موارد مشابه را در اختیار آن‌ها قرار دهد.
این نوع جستجو گرچه هنوز در مراحل نخستین قرار دارد، اما توسط Google Lens و Pintrest Lens ارائه شده است. این سیستم به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس بگیرند یا از عکس‌های موجود برای جستجوی محصولات مرتبط استفاده کرده و آن را پیدا کنند. این فناوری در اولویت قرار دارد و آماده جستجو است.