منوی سایت

شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
ممنوعیت‌های پوششی در دانشگاه آکسفورد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، قوانین و مقررات پوشش ممکن است در هر کشور متفاوت باشد و با توجه به فرهنگ و سنت مردم آن منطقه تعیین شود. ممکن است قوانین پوششی برای اماکن مختلفی وضع شوند، طبیعتا نحوه پوشش در اماکن مذهبی با مدارس، میهمانی یا محیط کار متفاوت است.

محدودیت‌های پوششی در دانشگاه هاروارد/ پوشیدن شلوار کوتاه و پاره ممنوع است

برخی دانشگاه‌ها قوانین خاصی برای پوشش دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند. این قوانین شامل محدودیت‌هایی است که رعایت نکردن آن، بی‌احترامی به فرهنگ و سنت دانشگاه تلقی می‌شود؛ به همین منظور دانشجویان باید با قوانین و ضوابط پوششی دانشگاه آشنا شوند تا بتوانند در فضای عمومی دانشگاه حضور پیدا کنند.

ایسکانیوز در گزارشی تحت عنوان «محدودیت‌های پوششی در دانشگاه هاروارد» قوانین پوشش در این دانشگاه را بررسی کرد. در گزارش زیر می‌خواهیم قوانین لباس پوشیدن دانشجویان در دانشگاه آکسفورد را مرور کنیم.

ممنوعیت پوشیدن لباس با طرح‌های عجیب در دانشگاه آکسفورد 

دانشگاه آکسفورد یکی از معتبرترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های جهان است. برای حفظ رسمیت و احترام به شخصیت دانشگاه، دانشجویان باید قوانین پوششی را رعایت کنند. دانشجویان در دانشگاه آکسفورد، مجاز به پوشیدن لباس‌هایی هستند که با آن‌ها بتوانند در فضای عمومی دانشگاه حضور پیدا کنند، این لباس‌ها شامل لباس رسمی و بلند( برای دانشجویان دختر) است.

پوشیدن لباس‌های خاص و استفاده از کروات نیز برای حضور دانشجویان در مراسم‌های رسمی دانشگاه نیز ضروری است.

پوشیدن لباس‌های بسیار نازک چه برای دختران و چه برای پسران ممنوع است، همچنین دانشجویان نمی‌توانند از تاپ‌هایی که حاوی نوشته‌های نامناسب یا توهین‌آمیز هستند، استفاده کنند.

از جمله پوشش‌های مجاز در این دانشگاه آکسفورد می‌توان به لباس‌های رسمی، بالاپوش‌های ضخیم، کت و شلوار و یا لباس مناسب با کفش‌های رسمی اشاره کرد. به عنوان مثال، پوشیدن لباس پارچه‌ای با رنگ‌های تیره و خاکستری، یا پوشیدن یک ژاکت سفید با کت و شلوار قهوه‌ای، در دانشگاه آکسفورد قابل قبول است. 

از طرفی، پوشیدن لباس‌های شفاف و نازک، لباس‌های خیلی کوتاه، شلوارهای جین پاره، تاپ‌های بسیار کوتاه نیز در دانشگاه ممنوع است. همچنین، پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های عجیب و غریب نیز در این دانشگاه مورد قبول نیست.