منوی سایت

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
نشستن بیش از حد موجب افزایش ریسک بیماری قلبی

«دوروتی سیرز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی آریزونا، در این باره می‌گوید: «کاهش مدت زمان نشستن موجب بهبود کنترل گلوکز و جریان خون می‌شود و انجام فعالیت‌های فیزیکی، حتی فعالیت‌های روزانه کم شدت نظیر آشپزی و خرید، رابطه مطلوبی با کاهش ریسک مرگ و میر و پیشگیری از بیماری قلبی و سکته دارد.»

در این مطالعه، محققان عادات نشستن زنان مسن و زنان دارای اضافه وزن و چاق را بررسی کردند. مطالعه شامل ۵۱۸ زن با میانگین سنی ۶۳ سال و میانگین شاخص توده بدنی 31 kg/m2 بود. به ران پا راست این زنان دستگاه سرعت سنج به مدت ۱۴ روز بسته شده بود که فقط به هنگام خواب، حمام یا شنا، آن را باز می‌کردند. همزمان با بستن این سرعت سنج، آزمایش خونی برای اندازه گیری قندخون و مقاومت انسولین از شرکت کنندگان گرفته شد.

نتایج نشان داد هر یک ساعت نشستن اضافی در روز با افزایش بیش از ۶ درصد انسولین در حالت ناشتا و افزایش بیش از ۷ درصدی مقاومت انسولین مرتبط بود. قندخون بالا از فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی عروقی محسوب می‌شود.

نتایج نهایی دوره فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته پیام نور ورودی بهمن ماه سال 1399 (نوبت بیست و یکم) :

نیمه دوم اسفندماه 1399

 

زمان امتحان: روز جمعه مورخ 17 بهمن 1399 - ساعت 8:30


اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی

بدین‌وسیله به اطلاع متقاضیان کارشناسی ارشد و موسساتی که در زمینه دوره های فراگیر فعالیت دارند می‌رساند، براساس مصوبه جلسه 16 مورخ 99/8/10 شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی،در سال 1399 برای آخرین بار پذیرش به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور  انجام می گیرد و از سال 1400 این نوع پذیرش با توجه به مغایرت با «قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» لغو می گردد و هیچ موسسه ایی مجاز نیست  برای داوطلبان دوره های فراگیر برگزار کند و در صورت مشاهده هر نوع فعالیت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

لینک خبر