منوی سایت

سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹
نظام جدید پرداخت تسهیلات دانشجویی به زودی ابلاغ می گردد

طبق گفته رئیس صندوق رفاه دانشجویان، فرآیندهای پرداخت و بازپرداخت وام دانشجویی و نظام جدید پرداخت وام و تسهیلات به دانشجویان پس از تصویب هیأت امنای صندوق ابلاغ خواهد شد.

به گزارش سایت فراگیرنت به نقل از سازمان امور دانشجویان، در شصت و ششمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها که بصورت مجازی و با حضور وزیر علوم و معاون آموزشی وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار گردید، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجوان اذعان داشت که تحول در فرآیندهای پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی تحت عنوان طرح تجمیع وام ها آماده پیشنهاد به هیات امناء صندوق رفاه دانشجویان می باشد.

وی افزود: تا کنون ۲۱ نوع وام دانشجویی تعریف شده بود که برخی استقبال زیاد و برخی کمترین استقبال را داشتند و تنوع زیاد این وام‌ها موجب پراکندگی منابع مالی و بوروکراسی زیاد در دانشگاه‌ها و صندوق رفاه می‌شد که برای حل این مشکل طرح تجمیع و ادغام وام‌ها اجرا و براین اساس مبالغ وام پرداختی به دانشجویان در نظام جدید افزایش قابل توجه پیدا می‌کند.

مطیعی ادامه داد: همانگونه که صندوق رفاه اقساط ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت دانش آموختگان بدهکار به صندوق را تعلیق کرد به دانشجویان دوره روزانه دانشگاه‌های دولتی ساکن در خوابگاه‌های خودگردان در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ که بدلیل کمبود ظرفیت خوابگاه دراین خوابگاه‌ها سکونت داشت اند نیز مانند دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های دولتی کمک می‌کند. براین اساس در صورت تصویب هیأت امنای صندوق در شهر‌های بزرگ به ازای هر دانشجو مبلغ ۵ میلیون ریال و در شهر‌های کوچک مبلغ ۵/۳ میلیون ریال به دانشجویان ساکن در خوابگاه¬های غیردولتی خودگردان کمک می نماید.