منوی سایت

سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
همکاری پیام نور با وزارت تحصیلات عالی افغانستان
 
دکتر ناصحی مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه پیام نور در نشست تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور  و وزارت عالی افغانستان گفت: سابقه تعامل دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان طولانی است و این دو کشور با فرهنگ و آیین مشترک می توانند در زمینه های علمی نیز بیش از پیش به همدیگر کمک کنند. دانشگاه پیام نوردر طول ۳۰ سال فعالیت خود به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور و با شعار آموزش برای همه، همه جا و همه وقت ،بسترهای تحصیلی را در سراسر کشور فراهم کرده است.
وی بیان کرد این دانشگاه با حدود ۵۰۰ مرکز در سراسر کشور، جمعیتی قریب به ۴۲۰ هزار دانشجو را تحت پوشش دارد، این دانشگاه با داشتن بیش از 4000 هزار عضو  هیات علمی شامل؛ ۳۰ نفر استاد تمام، حدود ۳۰۰ نفر دانشیار و سایر اعضای علمی با مرتبه استادیاری و مربی و همچنین بیش از ده هزار کارمند، بالاترین ظرفیت اعضای هیات علمی و کارمند در کشور را به خود اختصاص داده است.
دانشگاه پیام نور دارای ۴۱ نمایندگی در پنج قاره دنیا بوده و از ۶۸ کشور جهان نیز دانشجو پذیرفته است. مرکز کابل دانشگاه پیام نور در کشور افغانستان خدمات گسترده علمی و آموزشی دارد.
وی همچنین از افتخارات ورزشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور در میادین ملی و بین المللی اشاره کرد: دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام‌نور منشاء افتخارات بزرگی هستند و در میادین مختلف ورزشی و فرهنگی اعم از مسابقات ملی و بین المللی به ویژه حیطه بسکتبال و والیبال در سطح بین المللی شناخته شده است.
سید فرهاد شهیدزاده، رئیس عمومی انسجام امور آکادمیک وزارت تحصیلات عالیه افغانستان نیز بیان کرد: ایران و افغانستان ویژگی های فرهنگی و ملی مشترک زیادی دارند، استفاده از ظرفیت های دانشگاه پیام نور در جهت گسترش آموزش عالی افغانستان موجب خرسندی است. اساتید افغانستان با تالیفات دانشگاه پیام نور آشنا هستند و استفاده تالیف و ترجمه دانشگاه پیام نور برای دانشگاه های افغانستان ارزشمند می باشد.