منوی سایت

دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸
وزارت علوم به دنبال یکسان سازی «دوره های شبانه» با «پردیس»

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس بیان کرد: در هفته‌های گذشته بحث‌هایی در وزارت علوم برای یکسان‌سازی دوره‌های شبانه دانشگاه‌ها با دوره‌های پردیس مطرح شده است.

محمدرضا کلباسی از راه اندازی پردیس دکتری در این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: تاکنون پردیس دانشگاه تربیت مدرس، در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش داشته ولی با توجه به درخواست‌ها به این فکر افتادیم که در مقطع دکتری نیز دانشجو پذیرش کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه به احتمال زیاد در یکی دو هفته آینده این موضوع قطعی خواهد شد، افزود: در صورت نهایی شدن، از مهر سال آینده دانشگاه تربیت مدرس در مقطع دکتری دانشجوی شهریه پرداز پذیرش می‌کند.

کلباسی در ادامه خاطرنشان کرد: ما از میان ۱۳۰ رشته، ۳۰-۴۰ رشته را برای ارائه در این پردیس انتخاب کرده‌ایم. وی افزود: همچنین در هفته‌های گذشته بحث‌هایی در وزارت علوم برای یکسان سازی دوره‌های شبانه دانشگاه‌ها با دوره‌های پردیس مطرح شده که ما نیز جلساتی را در همین رابطه با وزارتخانه داشتیم.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در ادامه خاطرنشان کرد: وزارت علوم شاید بی میل نباشد که همه دانشجویانی که از مسیر شهریه پرداز وارد دانشگاه می‌شوند، تحت یک اسم و عنوان باشند؛ وزارت علوم می‌خواهد پذیرش دانشجو یا رایگان و دولتی باشد یا شهریه پرداز. کلباسی بیان کرد: مدل «شهریه پرداز» در آموزش عالی در حال حاضر چندین حالت دارد؛ از جمله نوبت دوم، مازاد، شبانه، پردیس که این وزارتخانه به دنبال این است که همه اینها را تجمیع کند.