منوی سایت

چهارشنبه 18 تیر 1399
وزیر علوم زمزمه‌های تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری را رد کرد

به گزارش خبرنگار سایت فراگیرنت،‌ وزیر علوم تحقیقات و فناوری آقای منصور غلامی ، در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه ۱۳۴ ستاد نقشه جامع علمی کشور اعلام کردکه کلیه آموزش های ترم بعد باید بصورت حضوری انجام پذیرد، اما در شرایط کنونی پیش بینی کامل برای برگزاری مجازی ترم بعد درنظر گرفته شده است. با وجود این برای دروس و واحدهای عملی و کارگاهی سعی برآن است تا توزیع دانشجو در طول ترم به نحوی انجام پذیرد که با تجمع و تراکم خیلی کمتر دانشجو در خوابگاه ها مواجه باشیم که البته این در صورتی است که شرایط بیماری کرونا همچنان درکشور همچون شرایط فعلی باشد. 

غلامی درباره شرایط تحصیل دانشجویان جدید الورود برای ترم تحصیلی بعدی گفت: دانشجویان جدید الورود ترم بعد در ابتدا باید حضوری در دانشگاه تحصیل کنند تا با محیط دانشگاه آشنا شوند و بعد از آن اگر احساس شد که آموزش این دانشجویان هم باید در فضای مجازی دنبال شود مثل سایر دانشجویان ادامه تحصیل خواهند داد و تجربه آموزش مجازی را هم کسب خواهند کرد.

وی ادامه داد: برنامه ورود دانشجو از طریق ۴ آزمون سراسری دکتری ارشد سراسری و کاردانی از ترم مهر ماه خواهدبود، اماامکان اینکه ورودی‌های کاردانی و کارشناسی ۳ تا ۴ هفته دیرتر از مهر به دانشگاه وارد شوند وجود دارد. 
همچنین غلامی درباره اصلاح سهمیه‌های کنکور اظهار داشت: سهمیه‌های کنکور که مصوبه مجلس را دارد باید همه کمک کنند و مجلس اگر علاقه‌مند به اقدامی در این زمینه است طرحی ارائه دهد.
وزیر علوم زمزمه‌های تغییر زمان برگزاری کنکور از سوی اعضای مجلس را رد کرد و افزود: در جلسه کمیسیون آموزش نیز در این بارهصحبت شد و در کمیسیون آموزش مجلس هم کسی موافق تعویق کنکور نبود .