ثبت نام اینترنتی مهندسی شیمی

دانشگاه دولتی پیام نور به عنوان بزرگترین شبکه آموزش عالی کشور و چهارمین دانشگاه دنیا با نظام آموزشی مبتنی بر آموزش باز (open university) می باشد. آموزش باز، نظام آموزشی است که با بهره‌گیری از فناوری آموزشی، استفاده از کتاب‌های درسی خود آموز و دانشجو محور در یادگیری، ضرورت حضور دانشجو در کلاس‌های درسی را کاهش می‌دهد.

نحوه پذیرش فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

متقاضیان می توانند در رشته انتخابی نیمسال اول تحصیلی دانشگاه به عنوان دانش پذیر ثبت نام نمایند و در صورت کسب حد نصاب های علمی و قبولی در امتحانات دروس نیمسال اول دانشگاه از دانش پذیری به دانشجوی رسمی تبدیل وضعیت یافته و ادامه تحصیل دانشجو در نیمسال دوم تحصیلی از طریق طرح ارشد فراگیر پیام نور میسر خواهد بود. شیوه پذیرش در مدرک تحصیلی دانشجویان فراگیر پیام نور قید نمی گردد.

تفاوت های پذیرش کنکور سراسری با فراگیر پیام نور

دانشپذیر در پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از رقابت سنگین به دور بوده و کتاب های مرجع امتحانی بین 3 الی 6 کتاب می‌باشد که در صورت پذیرش به عنوان واحد‌های نیمسال اول دانشگاه مورد قبول واقع می‌گردد و دانشجو به نیمسال دوم تحصیلی وارد خواهد شد. امتحانات از 20 نمره بوده و معدل کسب شده به عنوان معدل نیمسال اول تحصیلی در نظر گرفته می‌شود. در حالی که در کنکور سراسری کارشناسی ارشد دانشجویان بایستی منابع متعدد دوره ۴ ساله مقطع کارشناسی را مطالعه نمایند و پس از قبولی به نیمسال اول تحصیلی وارد می‌شوند.

شیوه ارائه دروس در دانشگاه پیام نور

ارائه دروس در دانشگاه پیام‌نور به سه شیوه زیر می‌باشد: (شیوه ارائه دروس در مدرک فارغ‌ التحصیلی قید نمی‌شود)

- خودخوان (غیرحضوری): مطالعه کتاب‌ها و منابع درسی ارائه داده شده دانشگاه در هر نیمسال تحصیلی

- الکترونیکی (مجازی): شرکت در کلاس‌های اینترنتی بصورت آنلاین در سراسر کشور

- عادی (حضوری): حضور در کلاس‌های درسی در دانشگاه

با توجه به کتاب محور بودن امتحانات در دانشگاه پیام نور و معرفی منابع امتحانی در ابتدای هر نیمسال تحصیلی، برای آن دسته از دانش‌پذیران و دانشجویانی که به دلایل مختلف مانند اقامت در شهرستان، مشغله کاری و ... امکان حضور در کلاس های دانشگاهی برایشان مقدور نمی باشد، بصورت مطالعه خودخوان (غیرحضوری) دروس خود را بگذرانند.

رشته تحصیلیمقطععنوان دورهشیوه ارائهثبت نام
مهندسی شیمی کلیه گرایش هاکارشناسی ارشدفراگیر پیام نور
(بدون کنکور)
- کلاس های حضوری
- کلاس های مجازی
- مطالعه خودخوان