منوی سایت

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
مرکز فضای مجازی و رسانه دانشجویی در دانشگاه پیام نور تاسیس شد

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: مرکز فضای مجازی و رسانه دانشجویی در اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه راه‌اندازی شد.


پیام نوری‌ها فاتح رتبه‌های برتر دانشگاه‌های کشور/ شرط‌ رئیس دانشگاه پیام نور برای بازگشت به ماموریت اولیه


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد تقی امینی، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: جهت تببین و انتشار افکار صحیح دانشگاهیان و تسریع در برقراری ارتباط با دانشجویان، مرکز فضای مجازی و رسانه دانشجویی در اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه رسانه در دنیای امروز به ویژه در میان قشر جوان و دانشجو حرف اول را می‌زند، افزود: رسانه هم قدرت است و هم ابزار، با توجه به این موضوع مهم و نقش دانشجو در جامعه، ضرورت پیوست رسانه‌ای در کار‌های فرهنگی برای اثرگذاری، جذب مخاطب بیشتر و اطلاع رسانی دقیق‌تر به ویژه در فضای مجازی احساس می‌شود. با استفاده صحیح از فرصت فوق العاده دسترسی همه دانشجویان به فضای مجازی و توانمندی تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید متعهد در این زمینه، این مرکز می‌تواند میدانی برای انتشار افکار صحیح و پاسخ به شبهات و دغدغه‌های دانشگاهیان و ایجاد تشکیلات منسجمی از دانشجویان در سراسر کشور باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور ادامه داد: هدف از راه اندازی و ایجاد این مرکز؛ شناسایی و بکارگیری دانشجویان مستعد، توانمند و علاقمند به فعالیت در عرصه رسانه جهت تولید محصولات رسانه‌ای در راستای ارتقای بینش دانشجویان؛ در کنار استفاده از ظرفیت فضای مجازی و همچنین بستر الکترونیک این دانشگاه برای انتشار محتوا، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌های مجازی است.

وی خاطر نشان کرد: این مرکز در نظر دارد در دو بخش؛ «رسانه دانشجویی با عنوان «پیام دانشجو» در شبکه‌ها و پیام رسان‌های اجتماعی و بستر lms دانشگاه برای برقراری ارتباط دوطرفه با دانشجویان و تولید و توزیع محتوای دیجیتال توسط دانشجویان خوش فکر و متخصص در سراسر کشور» و «برگزاری برنامه‌های فرهنگی از قبیل دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای دانشگاهیان با اولویت سواد رسانه‌ای و آموزش تهیه محتوای دیجیتال، جشنواره‌های مجازی و …» فعالیت کند.

وی در پایان گفت: از دانشجویان فعال و علاقمند در زمینه‌های ساخت کلیپ، پوستر، موشن گرافی، پادکست و فعالیت در فضای مجازی دعوت می‌شود جهت همکاری در تولید محتوا و انتشار آن در رسانه دانشجویی با ما در ارتباط باشند.